Zabawa u Seniorów w Wisznicach

Zarząd Rejonowy PZERiI w Wisznicach zorganizował w ostatnią sobotę przed adwentem 28 listopada 2009 roku zabawę andrzejkową.

W zabawie uczestniczyło około 90 osób. Wraz z seniorami z naszego koła bawili się zaproszeni goście z gmin Rossosz i Sosnówka.

Do tańca przygrywał zespół muzyczny "Babcinego Janka", który jak żaden inny potrafi dopasować swoje muzykowanie do upodobań naszych seniorów. Członkowie zespołu muzycznego prowadzili tańce z dużym poczuciem humoru oraz z dedykacją dla poszczególnych osób. W przerwach pomiędzy tańcami, członkinie zespołu śpiewaczego "Aster" inicjowały śpiew uczestników zabawy przy stolikach. Zabawa odbyła się tak zwanym "systemem koszyczkowym" (uczestnicy imprezy przynosili ze sobą zaopatrzenie - przekąski, napoje itp.). Jest to sprawdzony sposób zabezpieczenia strony kulinarnej wspólnego biesiadowania. Wszystkim uczestnikom humor dopisywał i bawiono się bardzo wesoło. Na zakończenie zabawy najczęściej żegnano się "do zobaczenia następnym razem". A następny raz to już w styczniu 2010 roku na zabawie choinkowej.

Duże fragmenty spotkania zostały utrwalone na kasecie filmowej, i na zdjęciach co pokazuje galeria.

Bogusław Suwała

sponsorzy