Paniom – najlepsze życzenia

Mimo zimowego chłodu bardzo ciepła atmosfera od południa 8 marca 2010 panowała w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wisznicach. Seniorki z Polskiego Związku Emerytów świętowały Dzień Kobiet. Na spotkanie, które zorganizowali panowie ze Związku, przyszło około 100 pań. Życzenia złożyli Aleksander Szołucha – przewodniczący PZERiI, Piotr Dragan – Wójt Gminy i Bogusław Szczęśniak – Dyrektor Gimnazjum w Wisznicach.

Galeria >>>

Za zaangażowanie w pracę przy tworzeniu Regionalnego Centrum Kultury Ludowej w Rowinach, za organizację uroczystości związkowych i za pomoc w organizowaniu tych uroczystości dyplomami zostały wyróżnione seniorki:  Irena Klimkowicz, Krystyna Suwała, Stanisława Kamińska, Maria Zarzeczna, Janina Gromysz, Jadwiga Szołucha, Ryszarda Nuszczyk, Janina Paszkowska, Bernarda Sokołowska, Teresa Romanowicz, Eugenia Karwacka, Bożena Świątkowska, Halina Osiejuk, Maria Korybska, Bronisława Kopkow, Teresa Mikołajczak, Lucyna Petruczynik, Krystyna Żwiruk, Helena Petruczynik – Kochan.

W części artystycznej wystąpił Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego z Gimnazjum,  jak zawsze gorąco oklaskiwany za wspaniałe wykonanie ciekawych układów choreograficznych. Młodzież z Gimnazjum obdarowała każdą z obecnych pań własnoręcznie wykonanym upominkiem. Do wspólnego śpiewu zachęcał chór „Aster”. Chętni mogli obejrzeć filmy mówiące o pracy Związku. Ciepła herbata, ciasteczka i męska obsługa spotkania dopełniały całości.

Wieczorem o godzinie 18 każda z pań mogła nieodpłatnie uczestniczyć w koncercie, który zorganizował Wójt Gminy – Piotr Dragan i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty – Elżbieta Sokołowska. Zaprezentowała się w nim młodzież z recytacjami. Wystąpili: Adrian Cegłowski i Wiktor Włostowski oraz pięknie śpiewająca Marta Kononiuk. Szczególną, bardzo ciepłą atmosferę spotkania stworzył wokalista VOX Dariusz Tokarzewski. Jego piosenki, anegdoty, żarty, komentarze sprawiły, że panie współuczestniczyły w śpiewaniu piosenek.

To było prawdziwe święto w powszedni poniedziałek.

HPK

sponsorzy