Kwiatek dla Ewy

Niezależnie od zmian ustrojowych w kraju i skojarzeniami z Dniem Kobiet, święto to jest miłym wydarzeniem w życiu pań. Jest to okazja do spotkań w szerszym gronie niż na co dzień i przychodzi na nie sporo seniorek.

Galeria >>>

Zarząd Rejonowy PZERiI w Wisznicach zorganizował takie spotkanie w dniu 8 marca 2011 roku. Prowadził je Aleksander Szołucha – przewodniczący Zarządu Rejonowego.

Przybyli na nie i życzenia złożyli :

  • Wójt Gminy – Piotr Dragan, który kwiaty dla pań złożył na ręce Krystyny Suwała,
  • Dyrektor Gimnazjum w Wisznicach – Bogusław Szczęśniak
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wisznicach – Andrzej Nuszczyk
  • Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Elżbieta Sokołowska
  • Dyrektor Biblioteki Gminnej – Alina Maniowiec.

Jak zawsze miłą niespodziankę sprawiła młodzież. Młodzieżowy zespół tańca ludowego z miejscowego gimnazjum prowadzony przez Bożenę i Bogusława Szczęśniaków zachwycił nas swoim występem. Młodzi artyści zaprezentowali tańce śląskie, tańce narodowe i wielokrotnie zebrali zasłużone gromkie brawa nie tylko za wdzięk, ale za mistrzowskie ich wykonanie. Obdarowali też panie własnoręcznie wykonanymi upominkami – tulipanami wykonanymi techniką origami.

Wielu miłych wrażeń dostarczył dziecięcy teatrzyk pod kierunkiem pani Barbary Głowackiej ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach. Młodzi aktorzy ujęli wszystkich swoją serdecznością, kreacjami postaci bajkowych, wielką empatią do seniorów i nic dziwnego że byli gorąco oklaskiwani. Ich witaminowy upominek – jabłko ze świąteczną wstążeczką i zielonym serduszkiem nadziei – wzruszył każdą z pań.
Od Zarządu Rejonowego PZERiI panie otrzymały okolicznościowe karty z życzeniami. Wykonali je Krystyna i Bogusław Suwałowie. Spotkanie zakończył poczęstunek (herbata
i pączki).

Tego samego dnia panie miały jeszcze jedną atrakcję. Uczestniczyły w koncercie najpiękniejszych arii operowych w wykonaniu Patrycjusza Sokołowskiego – artysty teatru Muzycznego w Lublinie, laureata nagród muzycznych i były pod silnym wrażeniem pięknego głosu i wspaniałego śpiewu. Organizatorem w/w był Gminny Ośrodek Kultury w Wisznicach.

Dziękujemy młodzieży, ich artystycznym opiekunom oraz dyrektorom Gimnazjum  i Szkoły Podstawowej za wzruszający program artystyczny, za tworzenie pięknej więzi międzypokoleniowej i Gminnemu Ośrodkowi Kultury za niezapomniany koncert.

HPK

sponsorzy