Pielgrzymka do sanktuariów: Niepokalanów, Licheń

Trzydzieści osiem osób liczyła grupa seniorów pod kierownictwem Mirosławy Głuszczyk która 28 sierpnia 2011 roku wyjechała autokarem na dwudniową pielgrzymkę do miejsc świętych. W wesołym nastroju, śpiewając pieśni maryjne, około południa dotarliśmy do Niepokalanowa. Łącząc odpoczynek w podróży ze zwiedzaniem obejrzeliśmy: ,,Misterium Męki Pańskiej", ,,Panoramę Tysiąclecia", oraz zwiedziliśmy muzeum o życiu i dziele o. Maksymiliana Kolbe.

Po południu wyjechaliśmy w dalszą drogę do Lichenia. W pierwszym dniu ze względu na późną porę dnia, uczestnicy skupili się głównie na modlitwach i odpoczynku. Następny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania z przewodnikiem, który opowiedział o objawieniach Maryjnych oraz przedstawił historię powstania Sanktuarium. Szczególną uwagę przykuwa nowo wybudowana świątynia, największa w Polsce. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy kaplice w podziemiach oraz wokół placu. Sanktuarium to także wiele pomników, figur, krzyży, ogromna kamienna Golgota, altany, oczka wodne z fontannami, wielkie Domy Pielgrzyma.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy drugą część Sanktuarium czyli Las Grąbliński – miejsce maryjnych Objawień, aleje Drogi Krzyżowej ,nowo wybudowany Kościół p .w 10 Cnót Ewangelicznych ,kaplice, domek dla pustelnika Pełni wrażeń i wsparcia duchowego - zadowoleni wróciliśmy o godz. 23 do Wisznic.

Galeria >>> 

Mirosława Głuszczyk

sponsorzy