Życzenia, życzenia dla kobiet zawsze młodych

Od stu lat Święto Kobiet jest okazją do przedstawienia społeczeństwu (dzisiejszemu także) problemów dotyczących pracy i pozycji społecznej płci pięknej. Jest też okazją do wspólnych świątecznych spotkań. Organizatorem takich imprez w rejonie Gminy Wisznice jest Zarząd Rejonowy PZERiI.

8 marca 2012 roku w sali widowiskowej DOKiO uroczystość dla Pań przygotowali panowie . Były życzenia i kwiaty od gości zaproszonych, władz samorządowych i instytucji współpracujących. Paniom, które ukończyły 85 rok życia i więcej przygotowano ozdobne listy gratulacyjne z życzeniami. Uhonorowane nimi zostały : Jaszczuk Zofia, Olczuk Maria c. Jana, Wegiera Anna, Kikłowicz Józefa, Adamiuk Marianna, Maciejuk Jadwiga, Chról Józefa, Bożyk Katarzyna, Filipczak Wacława, Gabrylewicz Marianna, Iżko Józefa, Kisiel Aniela, Leszcz Albina, Mackiewicz Wiktoria, Mulart Józefa, Niczyporuk Maria, Niedźwiedź Stanisława, Wetoszka Bronisława.

Galeria >>>

W programie artystycznym przygotowanym na tę okazję wystąpiła młodzież szkolna.

Pod kierunkiem Barbary Głowackiej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach zaprezentowali inscenizację baśni ,,Czerwony kapturek" . Przygotowali się do niej niezwykle starannie. Sami wykonali scenografię i kostiumy z interesującym maskami zwierząt. Odtworzono trafnie tak różnorodne w charakterze postacie, podkreślając sens baśni. Bogactwem wyrazu artystycznego zadziwiła wszystkich kreacja postaci wilka czy Czerwonego kapturka.

Młodzieżowy zespół tańca ludowego z Gimnazjum w Wisznicach pod kierunkiem Bożeny i Bogusława Szczęśniaków i tym razem ( jak zawsze !) zachwycił wszystkich swoją młodością, urodą, elegancją , a nade wszystko mistrzowskim wykonaniem tańców podlaskich, lubelskich i poloneza. Jak bardzo podobał się widzom, świadczyły wielokrotne, długie oklaski, a na zakończenie – owacje na stojąco.

W czasie spotkania przewodniczący Zarządu Rejonowego Aleksander Szołucha zapoznał panie z wieloma możliwościami ułatwiającym funkcjonowanie w życiu codziennym, dotyczącymi ulg podatkowych, turnusów rehabilitacyjnych, organizacji wycieczek i imprez integracyjnych, a Krystyna Suwała omówiła sprawę pomocy żywnościowej.

Bardzo miłym akcentem na zakończenie uroczystości była wspólna herbatka przy udekorowanych stołach i słodki poczęstunek.

Dyrektor GOKiO Elżbieta Sokołowska zaprosiła wszystkich na wieczór poezji śpiewanej na dzień 9 marca godz. 17:00.

HPK

sponsorzy