Z kobietą w roli głównej

Mimo panującego za oknem chłodu i prószącego śniegu niezwykle ciepła i serdeczna atmosfera panowała na zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy PZERiI spotkaniu kobiet, które odbyło się 8 marca 2013r. w sali widowiskowej GOKiO na Wygodzie gm. Wisznice. Klimat spotkania podkreślała duża okolicznościowa dekoracja na scenie.

Przy pięknie udekorowanych stołach – płonące świece, żywe kwiaty, gałązki zielonego bluszczu – zasiadły panie, które przybyły licznie, by w gronie znajomych i przyjaciół wspólnie świętować. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy – Piotr Dragan i zaproszeni goście. Chociaż Dzień Kobiet traktowany jest dzisiaj zupełnie inaczej niż przed laty, nie zabrakło kwiatów i życzeń. Panowie prezentowali pełne humoru wiersze dotyczące relacji panie – panowie. Były anegdotki i przypowieści o kobietach. Panie miały możliwość popisania się umiejętnościami recytatorskimi lub przedstawienia własnej twórczości poetyckiej. Chór Aster przypomniał, zachęcając do wspólnego śpiewania, piosenki z lat młodości przybyłych na spotkanie kobiet.

Galerie >>>

 

Program artystyczny wzbogacił występ prowadzonego przez Bożenę i Bogusława Szczęśniaków młodzieżowy zespół tańca ludowego z Gimnazjum, jak zawsze gorąco przyjmowany przez widownię i wielokrotnie nagradzany brawami. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach wystąpiła z inscenizacją ballady A. Mickiewicza pt. „Pani Twardowska" i jak zwykle zaskoczyła wszystkich swoją niespodzianką – każda obecna na spotkaniu pani otrzymała żywy kwiat.

Nikt nie liczył kalorii przy poczęstunku. Świeże pączki, ciastka upieczone we własnym zakresie smakowały wyśmienicie z podaną przez panów herbatą. Nikt nie spieszył się do domu.

Spotkanie prowadzili: Stanisława Moryl i Aleksander Szołucha.

Świąteczne spotkanie pań przygotowali: Mirosława Głuszczyk, Maria Gromysz, Krystyna Suwała, Irena Olszewska, Helena Petruczynik-Kochan, Janina Gabrylewicz, Helena Daniłoś, Eugenia Karwacka, Janina Paszkowska, Anna Turkiewicz, Teresa Mikołajczak, Henryk Klimkowicz, Bolesław Kochan, Marian Nuszczyk, Tadeusz Parchomiuk, Bogusław Suwała, Józef Nuszczyk, Eugeniusz Trochonowicz, Zenon Kisiel, Antoni Trubaj.


HPK

sponsorzy