Jesienna pora i „Dzień Seniora”

Listopad – jesień i tradycyjne obchody „Dnia Seniora”. Z tej okazji seniorzy z PZERiI Oddziału Rejonowego w Wisznicach spotkali się w środę, 20 listopada 2013 r. Sala widowiskowa GOKiO wypełniła się po brzegi. Przybyli zaproszeni goście: sekretarz Urzędu Gminy – Krzysztof Bartkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej – Andrzej Nuszczyk, z Gimnazjum Publicznego – Bożena Szczęśniak, z Banku Spółdzielczego – Katarzyna Skrzyńska, z GOKiO – Jolanta Kwiatek. Ksiądz Kanonik Jan Gogłoza, który nie mógł przybyć osobiście, przekazał seniorom życzenia, które zostały odczytane. Minutą ciszy uczczono pamięć tych członków Związki, którzy już nigdy nie zasiądą do stołu ani z nami, ani z bliskimi.

Po wystąpieniach zaproszonych gości przewodnicząca Zarządu Rejonowego - S. Moryl przedstawiła zebranym roczne sprawozdanie z działalności Związku. Podała informację o tym, co się nie udało, co zostało zrealizowane zgodnie z planem i co zostało zrobione dodatkowo, choć plan pracy takich zadań nie uwzględniał. Zadania realizowane uwzględniają spotkania integracyjne, wycieczki, imprezy kulturalne, pomoc materialną dla najuboższych seniorów, spotkania przy muzyce, współpracę z lokalnymi władzami i stowarzyszeniami, a także pracę chóru Aster, który 17 listopada na Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej zdobył II miejsce, wystąpił też wielokrotnie poza gminą.

Dyplomami uznania i nagrodami rzeczowymi za zaangażowanie i duży wkład pracy w różnorodną działalność związkową dla dobra społeczności seniorów zostali wyróżnieni: Teresa Romanowicz, Józef Nuszczyk, Janina Gabrylewicz, Mieczysław Pałka, Bogumiła Lewczuk.

W programie artystycznym wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach pod kierunkiem Barbary Głowackiej, W zabawnych kostiumach, z humorem przygotowali tekst poetycki i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Uczniowie z podstawówki zaskoczyli seniorów (nie pierwszy raz) niezwykłym darem – pięknym koszem czerwonych róż, do którego dołączono życzenia na wesoło.

Młodzieżowy zespół tańca ludowego z Gimnazjum w Wisznicach pod kierunkiem Bożeny i Bogusława Szczęśniaków, kolejny raz zachwycił wszystkich. Wniósł na salę nie tylko młodość, wdzięk, urodę i mistrzostwo wykonywanych tańców polskich w pięknych strojach. Zdobyli serca seniorów serdecznością, uśmiechem, chęcią podzielenia się tym, co lubią – pięknem tańca. Nic dziwnego, że byli nagradzani gorącymi brawami. Przy wejściu, w trakcie pokazu i po pokazie. Trudno oderwać oczy od tych młodych ludzi, którzy wolny swój czas w znacznej mierze poświęcają polskiej kulturze.

Dorota Krać, młodziutka solistka z Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach po mistrzowsku potrafi zawładnąć sercami i skupić uwagę wszystkich. Jej występowi towarzyszy niezwykła cisza na sali. Mądre słowa wybieranych piosenek, technika śpiewania, emocje, które potrafi przekazać słuchaczom, pogoda ducha i niezwykła radość, jak z niej emanuje mimo niepełnosprawności, budzi podziw i szacunek.

Kochani młodzi artyści! Zawsze czekamy na Wasze niezwykłe występy wnoszące energię i optymizm.

Obchodom „Dnia Seniora” towarzyszyła wystawa prac Bogumiły Lewczuk pod nazwą „Niezwykłe piękno szydełkowych koronek” Autorka zaprezentowała tylko część swoich zbiorów wybierając tylko szydełkowe serwetki. Mogliśmy podziwiać różnorodność kształtów, bogactwo wzorów, niezwykłą precyzję wykonania szydełkowych małych dzieł sztuki. Na swoją kolej wystawienniczą czekają kolorowe serwety, kołnierzyki, ozdoby do wystroju wnętrz, kwiaty, koszyczki, koronkowe bluzki, czy równie piękne pokrycia poduszeczek.

Spotkanie zakończyła biesiada ze wspólnym śpiewaniem.

                                                                                                       HPK

 

GALERIA >>>>>>

sponsorzy