W uznaniu zasług

W Krynicy, na wyjazdowym posiedzeniu Zarządu Okręgu PZERiI Lublin dnia 26 listopada 2013r. p. Aleksander Szołucha, który przez 14 lat pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Oddziału Rejonowego w Wisznicach został wyróżniony w sposób szczególny. Uhonorował go Zarząd Główny PZERiI w Warszawie.

Na dyplomie napisano: „Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Zarząd Główny w uznaniu wybitnych zasług dla Związku nadaje Kol. Aleksandrowi Szołucha godność Honorowego Przewodniczącego Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI z siedzibą w Wisznicach. Warszawa, dnia 20 lutego 2013r”. W podpisie: Przewodniczący: Elżbieta Arciszewska, Sekretarz Generalny – Elżbieta Ostrowska.

Wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego i zarazem Przewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgu Lublin, p. Alina Gucma, w liście gratulacyjnym napisała: „Szanowny Pan Aleksander Szołucha, Przewodniczący Oddziału Rejonowego w Wisznicach. Radość przeżywa się tylko wtedy, gdy sprawia się ją innym /Karl Barth/. Czas szybko płynie i nie da się go powstrzymać. Pośród rozpędzonych dni i nocy często gubimy to, co najpiękniejsze. Nieraz nie zdołamy pochwycić blasku niepowtarzalnych chwil, dostrzec niezwykłość natury i bliskość człowieka. Cieszy fakt, że wśród nas są ludzie, którzy poza pracą zawodową, obowiązkami rodzinnymi, obdarzeni pasją, fantazją i umiejętnością zyskania zaufania innych ludzi wychodzą naprzeciw potrzebom społecznym. Nie czekając na nagrody i pochwały swój wolny czas poświęcają innym ludziom, a działalność ta sprawia im radość. Pan należy do tej nielicznej charyzmatycznej i pracowitej grupy osób, które swój wolny czas poświęcają swoim rówieśnikom. Nisko chyląc głowę i dziękując za wszelkie dobro, które Pan czyni dla Seniorów, życzę Panu dużo zdrowia, miłości oraz by świat nabrał barw serca, radości i otulał Pana i Pana najbliższą Rodzinę woalem ludzkiej życzliwości. Z poważaniem: Alina Gucma. Krynica 26 listopada 2013r.

W sposób niekonwencjonalny za 14 lat wytężonej pracy dla dobra społeczności seniorów Rejonu Wisznice podziękowała p. Aleksandrowi Szołusze obecna Przewodnicząca Zarządu Oddziału Rejonowego Wisznice p. Stanisława Moryl. Powiedziała: „Panie Aleksandrze! Zdaję sobie sprawę, że nie ma tak bogatych słów, by wyrazić Panu wdzięczność za ogromny wkład pracy, inspirującą różnorodność podejmowanych zadań dla dobra Związku, niezwykłą energię w integrowaniu Seniorów do projektu „Regionalne Centrum Kultury Ludowej w Rowinach, którego był Pan inicjatorem, pomysłodawcą ekspozycji wystawowych, organizatorem wszelkich działań przy ogromnym wsparciu i wkładzie pracy emerytów i rencistów oraz za publikacje medialne i książkowe. To specjalnie dla Pana został napisany ten wiersz w podziękowaniu za dobro, jakim zostaliśmy przez Pana obdarowani”.

Z okruchów życia

14 lat, już nie wiem, to dużo, czy to mało

Kiedy obejrzysz się za siebie zobaczysz, co z tych lat zostało

         Skończyła się praca zawodowa, tak dużo czasu wolnego,

         Ciekawych pomysłów pełna głowa, nic straconego.

Jest tyle rzeczy do zrobienia i ludzie pełni chęci

Może ten Związek Emerytów jakoś się wreszcie rozkręci

         Ruszyło koło zamachowe, tu ognisko, tam impreza, wycieczka

         Życie podsuwa pomysły nowe, to jest do życia ucieczka.

I wreszcie Rowiny, dziecko ukochane, dłonie wyciągnięte do marzeń

Wiatrak, wystawy, spotkania roześmiane, ileż ciekawych ludzi i zdarzeń.

         Historia, kultura i dzień dzisiejszy prawdziwie ze sobą tu się splata

         Jak tu ocalić to, co wcześniejsze, by nie umknęły minione lata

Niechaj nie przyjdzie do Twojej głowy osiąść na laurach gotowych

Pewnie coś znowu w zanadrzu chowasz, więc niech się spełnią projekty nowe.

         Co z tego, że pewnie jeszcze niejedna trudność przed Tobą

         Życie ma to do siebie, że lubi ludzi z otwartą głową.

Na konferencji sprawozdawczo-wyborczej Okręgu Lublin 11 grudnia 2013r. p. Aleksandrowi Szołusze powierzono funkcję Wiceprzewodniczącego Okręgowego Sądu Koleżeńskiego PZERiI.

                                                                                                     HPK

sponsorzy