ROZŚPIEWANY MAJ

Maj jest miesiącem obfitującym w różnorodne festiwale i przeglądy zespołów muzycznych, organizowane przez różne ośrodki. Chór seniorów „Aster” stara się brać w nich udział. Uczestniczy także w lokalnych obchodach świąt państwowych.

3 maja 2014

Delegacja seniorów w składzie: Irena Olszewska, Eugeniusz Trochonowicz, Róża Mazurek wraz z delegacjami różnych instytucji Gminy Wisznice złożyła kwiaty przed pomnikiem pamięci narodowej. Chór „Aster” wystąpił z pieśnią patriotyczną w kościele parafialnym, gdzie z uwagi na bardzo złą pogodę przeniesiono całą uroczystość.

11 maja 2014

Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Chórów w Polubiczach.

W przeglądzie uczestniczyło dwadzieścia zespołów. Zgodnie z regulaminem chór „Aster” wykonał dwie pieśni: „Wszystkie trony niebieskie” (pieśń Maryjna) i Pieśń Wieczorną. Przegląd zespołów w Polubiczach nie miał formuły konkursowej. Wszystkie zespoły zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i statuetkami. I ta wspaniała atmosfera! Pięknie udekorowana sala, coraz wyższy poziom wykonawców, niezwykła gościnność gospodarzy, pełen życzliwości, serdeczności i pogodny nastrój.

18 maja 2014

Dwudziesty Podlaski Festiwal Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej.

Rozpoczął się wspólną Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej. Do prezentacji zgłosiło się ponad trzydziestu wykonawców. Z uwagi na ilość zgłoszonych uczestników każdy wykonawca prezentował tylko jedną pieśń Maryjną. Chór „Aster” zaśpiewał pieśń „Wszystkie trony niebieskie” w układzie na cztery głosy. Dyrygował Jakub Iwanejko, instruktor muzyczny prowadzący chór.

HPK

sponsorzy