Na turnusie rehabilitacyjnym we Władysławowie

Piękną porę II połowy września maksymalnie wykorzystało 37 seniorów PZERiI rejonu Wisznice, którzy od 14 do 28 września 2014 wypoczywali nad morzem we Władysławowie korzystając jednocześnie z zabiegów rehabilitacyjnych zleconych przez lekarza indywidualnie.
Warunki lokalowe w ośrodku „Bursztyn" były dobre. Do morza bardzo blisko. Kuchnia kaszubska obfita, smakowała wszystkim. Obsługa przemiła i nadzwyczaj uczynna. Zabiegi rehabilitacyjne kończyły się do południa. Po obiedzie czas wolny można było wykorzystać dowolnie. W pierwszym tygodniu pięknej słonecznej pogody wiele osób skorzystało z możliwości opalania się. Drugi tydzień był mniej łaskawy. Na szczęście sztormowa aura trwała krótko.
Gospodarze turnusu starali się urozmaicić pobyt swoim pensjonariuszom, przybliżyć historię, kulturę ziemi kaszubskiej jej walory turystyczne. Skorzystaliśmy z takich propozycji jak:
1. Wycieczka do parku w Cetniewie, gdzie atrakcją był dom do góry nogami
2. Wieczorek z muzyką na żywo
3. Wycieczka do Domu Rybaka (wieża widokowa, muzeum motyli)
4. Wyprawa piesza do bursztynnika w Chłapowie
5. Całodniowa wycieczka do trójmiasta
6. Rejs statkiem po morzu
7. Biesiada kaszubska
8. Wycieczka do ocean parku
9. Wycieczka na Hel
10. Zodiakalne kamienie
Dla wielu uczestników turnusu był to czas niezapomnianych wrażeń. Z pięknej ziemi kaszubskiej zabraliśmy nie tylko nadzieję na p[oprawę zdrowia ale także wiedzę o tym regionie i niezatarte doznania z wycieczek i wypraw pieszych. Każdy z nas bezpośrednio dotknął cząstkę tej ziemi która wydawała się tak odległa, zachwycił się nią poznając jej piękno i urok.
Sprawy organizacyjne związane z wyjazdem prowadziła Mirosława Głuszczyk

HPK

sponsorzy