Teatr, czy kino?

Każdy wyjazd do teatru był dla seniorów z PZERiI w Wisznicach okazją do poznania nowości w literaturze, spotkaniem ze współczesnym nurtem w utworach do grania na scenie lub z klasyką. Z obejrzanych spektakli teatralnych wynoszono różne wrażenia. Tegoroczny przegląd repertuaru Teatru im. J. Osterwy czy Teatru Muzycznego w Lublinie, możliwy termin obejrzenia nowego spektaklu, pora roku (późna jesień), odległość od Lublina (100 km w jedną stronę) i nie bez znaczenia koszt biletu i koszt przejazdu skłoniły seniorów do zmiany decyzji.
W tym roku zdecydowano się na wyjazd autokarem (prawie 50 osób) do Białej Podlaskiej na nowy, głośny film „Bogowie". Wielu emerytów obejrzało ten film we wcześniejszym terminie indywidualnie i gorąco go polecało.
Trzeba przyznać – film bardzo emocjonujący. W czasie projekcji – niezwykła cisza na widowni. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem – tematyka jakże bliska każdemu z nas. Czas projekcji – 6 listopada 2014r. – skłaniał każdego do refleksji nad kruchością ludzkiego życia, potrzeby wypełniania tego życia działaniami pożytecznymi na rzecz drugiego człowieka, zwłaszcza wtedy, gdy zagrożona jest jedna z najcenniejszych wartości – zdrowie i życie.
Wyjazd do kina zorganizowały: S. Moryl i M. Gromysz.

HPK

sponsorzy