Na strunach światła kolęda płynie

Już od początku grudnia towarzyszą nam dźwięki kolęd. To znak, że Boże Narodzenie blisko. Święta, święta! Tak bardzo ważna, wpisana w polską tradycję wigilia Bożego Narodzenia, spotkania w niezwykłej atmosferze przy blasku choinki i najserdeczniejszy moment- dzielenie się opłatkiem, chlebem pojednania.
Takiego oczekiwanego spotkania świątecznego nie mogło zabraknąć u seniorów w Wisznicach. 6 grudnia 2014r odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Zarząd Rejonowy PZERiI w Wisznicach. Pomieszczeń na przygotowanie tej uroczystości użyczyła Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wisznicach. W przestronnej, szkolnej stołówce, przy choince przystrojonej ozdobami wykonanymi przez seniorów czekały na przybywających świątecznie nakryte stoły. Sala szybko wypełniła się po brzegi. Przybyli też zaproszeni goście. Ci z gości, którzy przybyć osobiście nie mogli przekazali świąteczne życzenia dla seniorów przez upoważnione przez siebie osoby. Było więc wniesienie „kolędy" – honory gospodarzy pełnili Irena Olszewska i Aleksander Szołucha. Nie mogło zabraknąć czytania Pisma Świętego, modlitwy za tych członków Związku, którzy już nigdy nie zasiądą do wigilijnego stołu, dzielenia się opłatkiem i wielu serdecznych życzeń. Chór Aster inicjował śpiewanie kolęd, a śpiew podejmowała cała sala. Towarzyszyli nam wolontariusze z gimnazjum, którzy dochód ze świątecznych kart i stroików przeznaczyli na leczenie chorej koleżanki. Pięknym akcentem świątecznym był bardzo starannie przygotowany przez młodzież ze szkoły podstawowej program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Znowu mogliśmy wysłuchać pięknych kolęd w wykonaniu Karoliny Cegłowskiej, uczennicy gimnazjum. Na stole zagościły regionalne potrawy wigilijne: śledzie i inne ryby, kapusta z grzybami, barszcz czerwony, pierogi z kapustą, racuchy, makowiec, kompot z suszu i inne.
Spotkanie prowadziła Stanisława Moryl. Przygotowali je: Maria Gromysz, Krystyna Suwała, Janina Gabrylewicz, Anna Turkiewicz, Krystyna Żwiruk, Bogumiła Lewczuk, Helena Petruczynik-Kochan, Mirosława Głuszczyk, Irena Olszewska, Henryk Klimkowicz, Bogusław Suwała, Sławomir Lewczuk, Bolesław Kochan, Eugeniusz Trochonowicz, Mieczysław Pałka.
Zarząd Rejonowy PZERiI w Wisznicach serdecznie dziękuje p. Andrzejowi Nuszczykowi za okazaną wszechstronna pomoc w przygotowaniu uroczystego spotkania opłatkowego, p. Barbarze Głowackiej za przygotowanie programu artystycznego, p. Małgorzacie Cegłowskiej za oprawę muzyczną, techniczną obsługę aparatury nagłaśniającej i pomoc w realizacji programu artystycznego, Genowefie i Edwardowi Kaczejkom za podarowane opłatki oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by spotkanie opłatkowe odbyło się godnie w świątecznej atmosferze


HPK

sponsorzy