Brunetki, blondynki...

    Brunetki, blondynki, rude i srebrnowłose seniorki przyszły na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które to spotkanie zorganizował 7 marca 2015r. Zarząd Rejonowy PZERiI w Wisznicach.
    Choć na dworze chłodno i słońce za chmurami, w stołówce Szkoły Podstawowej w Wisznicach prawdziwa wiosna. Na frontowej ścianie wita gości piękna, wielka dekoracja okolicznościowa utrzymana w słonecznej tonacji (zasługa miejscowego gimnazjum). Stoły przykryte obrusami, ozdobione zielonymi gałązkami i tulipanami w wazonach kuszą widokiem słodkich ciast. W tym dniu żadna z Pań nie myśli o kaloriach.
    O godz 10:00 przew. ZR Stanisława Moryl powitała przybyłe panie oraz gości i złożyła życzenia. Były też kwiaty i życzenia od Wójta Gminy – Piotra Dragana, dyrektora szkoły podstawowej p. Rafała Osipiuka, dyrektora gimnazjum Bogusława Szczęśniaka, przedstawiciela Stowarzyszenia „Jedna Dubica" Marka Banaszczuka, który wręczył 10 paniom (i 4 panom) pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w realizacji I Orszaku Trzech Króli.
    W programie artystycznym pod kierunkiem p. Barbary Głowackiej ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach wystąpiła grupa teatralna. Znana wszystkim baśń „Czerwony Kapturek" została uwspółcześniona i zaprawiona tak dużą dozą humoru, że młodziutkie aktorki były wielokrotnie nagradzane głośnymi brawami, także za świetną kreację swoich ról. Jak każdego roku młodzież ze szkoły podstawowej w Wisznicach przygotowała Paniom słodką niespodziankę.
    Chór „Aster" przygotował na tę okoliczność taki repertuar piosenek, by mogły śpiewać wszystkie Panie. I udało się!
Ciasto smakowało wybornie.
    Wójt Gminy Piotr Dragan i dyr. GOKiO p. Elżbieta Sokołowska osobiście zaprosili wszystkie Panie na koncert w dniu 8 marca 2015 roku na godzinę 18:15 do Szkoły Podstawowej w Wisznicach. Koncert p. Janusza i Andrzeja Maleńczuków poprzedziło wystąpienie Wójta Gminy, który złożył życzenia wszystkim przybyłym Paniom.
Za aktywność w środowisku nagrodą w postaci grawerowanego w drewnie dyplomu wyróżnił 2 chóry: „Aster" z Wisznic i „Polesie" z Horodyszcza. Na dyplomie chóru seniorów „Aster" napisano m.in. „Chór dzięki Państwa aktywności i wkładanej pracy zajmuje znaczące miejsca w wielu przeglądach i konkursach pieśni. Uczestniczy również
w wielu uroczystościach gminnych, świętach państwowych i imprezach okolicznościowych. Działalność ta jest dostrzegana i doceniana w szerokim środowisku. W imieniu swoim, Rady Gminy pragnę podziękować za dotychczasową pracę i zaangażowanie. Życzę jednocześnie dalszej tak owocnej działalności i wielu równie satysfakcjonujących momentów w przyszłości".
    Koncert w wykonaniu p. Maleńczuków trwał około godziny. Piękne piosenki, liryczne, nastrojowe ballady łączył temat: „Miłość. O Niej i dla Niej" i był przyjęty serdecznie ze spontanicznymi oklaskami nie tylko przez młodszą widownię.
    Zarząd Rejonowy PZERiI serdecznie dziękuje dyrekcjom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Wisznicach za udzielenie gościny i wszelką okazaną pomoc w przygotowaniu wciąż żywego w tradycji Święta Kobiet.

HPK

 

G A L E R I A

sponsorzy