„Żeby śmiały się pisanki…”

Na zaproszenie organizatorów: Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, Wójta Gminy Sosnówka, Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce w II Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych 2 marca 2015 uczestniczył chór seniorów Aster
Chociaż niedzielny poranek przywitał nas drobnym śnieżkiem i powiał chłodem w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Sosnówce było wiosennie, kolorowo i gorąco od emocji. W programie przeglądu trzy wielkie konkursy : na palmę wielkanocna, pisankę wielkanocną i stół wielkanocny. Do konkursów zgłosiło się 190 uczestników. Niełatwe więc zadanie miała komisja konkursowa. Na stołach wystawienniczych trudne do opisania bogactwo barw, wzorów i techniki jakimi zostały wykonane pisanki.
Poza konkursem - wszystkich zauroczył występ uczniów Szkoły Podstawowej w Sosnówce. W koncercie pieśni wielkopostnych wystąpiły chóry i zespoły śpiewacze z terenu powiatu bialskiego.
Chór seniorów Aster pod kierunkiem Jakuba Iwanejki zaprezentował pieśni wielkopostne w układzie wielogłosowym i został uhonorowany przez organizatorów statuetką i pamiątkowym dyplomem. Na kiermaszu wielkanocnym zainteresowani mieli możliwość zadbać o wielkanocne stroiki czy inne artykuły dekoracyjne na świąteczny stół. Dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja niektórych wielkanocnych potraw.
Dla zgłodniałych gości gospodarze przygotowali ciepły posiłek.

H.P.K.

sponsorzy