I pieśni, i piosenki

To już szósty raz Polubicze rozbrzmiewały bogactwem pieśni. Do VI Powiatowego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych, który miał miejsce 31 maja 2015 r. zgłosiło się 21 różnych zespołów od dziecięcych poczynając, na seniorach kończąc.
I część przeglądu – pieśni Maryjne. Każdy zespół zaprezentował jedną pieśń. W przestronnej sali wypełnionej po brzegi nastrój pełen powagi i podniosłości.
Po zakończonych prezentacjach – przerwa. Organizatorzy, jak zawsze, gościnni i hojni w poczęstunku przy stołach rozstawionych na zewnątrz budynku.
II część tego muzycznego święta z pieśnią ludową lub biesiadną miała zupełnie inny charakter. Królowały pogodne, radosne teksty, żywe melodie. Scena mieniła się tęczą barw strojów ludowych z różnych części regionu, bo na przegląd przyjechały zespoły z całego powiatu bialskiego.
Chór „Aster" pod kierunkiem Jakuba Iwanejki zaprezentował pieśni: „Kobierzec Maryjny" i „Topola" w układzie wielogłosowym. Przygotował też niespodziankę – piosenkę z tekstem okolicznościowym w podziękowaniu dla wszystkich, którzy przygotowali tę piękną imprezę muzyczną.
Każdy zespół został uhonorowany pamiątkowym dyplomem i statuetką.
Z wielką swadą i ogromnym poczuciem humoru program prowadziła Elżbieta Sokołowska – dyrektor GOKiO w Wisznicach, nad stroną muzyczną i techniczną czuwał Jakub Iwanejko, obsługę foto zapewniała Jolanta Kwiatek.
Organizatorzy imprezy: Starostwo Powiatowe Biała Podlaska, Urząd Gminy Wisznice, Gminny Ośrodek Kultury Wisznice.

HPK

sponsorzy