Festiwal Muzyki Pogranicza

Festiwal Muzyki Pogranicza organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach i Wójta Gminy Wisznice jest już dużą imprezą cykliczną, organizowaną w Wisznicach od kilku lat.
W dniach 4 – 5 lipca 2015 roku święto muzyki odbywało się już piąty raz. To okazja do spotkań i wymiany doświadczeń młodzieżowych zespołów muzycznych (formuła konkursowa). To także sposobność do wzajemnego zaprezentowania tradycji kulturalnej ziem położonych po obu stronach Bugu przez zespoły taneczne, śpiewacze, chóry, solistów. Tegoroczny festiwal odbywał się w prawdziwie gorącej atmosferze, bo temperatura powietrza przekraczała 35 stopni i występ na scenie był nie lada wyzwaniem dla dziecięcego zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej, młodzieżowego zespołu tanecznego z Gimnazjum w Wisznicach czy chóru „Aster".
Chór seniorów „Aster" pod kierunkiem Jakuba Iwanejki wystąpił z repertuarem, w którym znalazły się pieśni w gwarze nadbużańskiej i polskie pieśni ludowe.
Społeczność Wisznic i goście mogli kibicować młodzieżowej Białoruskiej Orkiestrze Dętej z Brześcia, która świetnie zaprezentowała wyłącznie polskie melodie pieśni patriotycznych, ludowych czy znane marsze. Gorąco oklaskiwany był białoruski zespół śpiewaczy w niezwykle pięknych strojach. Zainteresowani mogli nabyć promowaną książkę pt. „Gdzie bije źródło".
Na stadionie sportowym GLKS „Tytan" zabawa z udziałem gwiazdy wieczoru Kasi Kowalskiej i białoruskiego zespołu rockowego „Daj Darogu" trwała do późna w nocy. Festiwal Muzyki Pogranicza został zorganizowany dzięki projektowi „Kultura Pogranicza Pomostem Integracji i Społeczności Lokalnych w Euroregionie Bug".

HPK

 

Galeria

sponsorzy