Smak chleba

Nic tak pięknie nie pachnie i nie smakuje jak chleb. Tegoroczny chleb będzie smakował szczególnie. Potworna susza, która ogarnęła znaczną część naszego regionu, spustoszyła uprawy. Trzeba jednak zebrać to, co ocalało. Na przekór trudnościom rolnicy tradycyjnie obchodzili święto plonów.
Chór seniorów „Aster" został zaproszony przez Wójta Gminy i Dom Kultury w Sosnówce, by swoim programem artystycznym uświetnił dożynki gminne 23 sierpnia 2015. Na tę uroczystość zespół przygotował pieśni ludowe i biesiadne nie tylko ze swojego regionu w układzie wielogłosowym w opracowaniu Jakuba Iwanejki – kierownika artystycznego zespołu. Były to utwory: „Laura i Filon", „Topola", „Kwiatek czerwony", „Grusza", „Kukułka", „Lipka". Chór „Aster", który nie pierwszy raz występował w Sosnówce, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni i słowami uznania, a władze gminy nagrodziły go pamiątkowym dyplomem.
Chór „Aster" serdecznie dziękuje dyrektorowi GOKiO w Wisznicach, pani Elżbiecie Sokołowskiej, za zorganizowanie przejazdu na w/w uroczystości.

HPK

sponsorzy