Na przeglądzie pieśni pokutnych i pasyjnych w Żelechowie

Tego roku (2 kwietnia 2017r) chór Aster pod kierunkiem J. Iwanejki uczestniczył w Przeglądzie Pieśni Pokutnych i Pasyjnych w Żelechowie. Dla nas to nowy region, nowe spostrzeżenia, nowe doświadczenia. Cel przeglądu – zachowanie od zapomnienia dziś już mało znanych i tradycyjnych pieśni wielkopostnych, odkrywanie wartości chrześcijańskich, wymiana doświadczeń. W przeglądzie wzięło udział piętnaście zespołów śpiewaczych z powiatu garwolińskiego, ryckiego, łukowskiego, bialskiego oraz z Warszawy.

Przegląd rozpoczęły przesłuchania w sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka kultury w Żelechowie. Trzyosobowe jury oceniało dobór repertuaru, poziom wykonawczy, interpretację pieśni i ogólny wyraz artystyczny. Koncert galowy, w którym wystąpiły wszystkie zespoły, odbył się w kościele parafialnym w Żelechowie. Organizatorzy wybrali po jednej pieśni z każdego zespołu i ustalili kolejność występowania.

Chór Aster na przesłuchaniu zaprezentował pieśni : „Ogrodzie oliwny” i „O, krwi najdroższa” . Z przeglądu chór wywiózł pamiątkowy dyplom i upominki.

HPK

sponsorzy