Na spotkaniu z uczestnikami „Saloniku 50+” z Piszczaca

Z inicjatywy Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu, oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Wisznicach 27 kwietnia 2017r miało miejsce interesujące spotkanie uczestników „Saloniku 50+” z Piszczaca i chóru seniorów „Aster” z Wisznic. Nasi goście wcześniej odwiedzili Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Żeszczynce i w godzinach popołudniowych dotarli do nas.

Na początek - krótka wizyta w Regionalnym Centrum Kultury Ludowej w Rowinach, gdzie rolę przewodnika pełniły: p. Elżbieta Sokołowska – dyr.  GOKiO i  Stanisława Moryl – przew. Zarządu Rej. PZERiI. Deszczowa pogoda nie zachęcała do dłuższego pobytu w plenerze. W sali widowiskowej GOKiO można było spokojnie usiąść i podzielić się doświadczeniami zebranymi w działalności dla społeczności emerytów, choć obie strony mają różne struktury organizacyjne. Uczestników spotkania bardzo zbliżyły wspólnie śpiewane  piosenki, ciepła herbatka i ciasteczka. Nawiązały się liczne, mniej oficjalne rozmowy, wymiana tekstów piosenek, pogawędki z osobami, które oglądały z zainteresowaniem kroniki PZERiI. Z każdą chwilą atmosfera stawała się serdeczniejsza, a wspólne „sto lat” dla pana Łukasza Wędy – dyrektora GCKiS w Piszczacu z racji „urodzin” sprawiło, że przy kolejnych piosenkach na parkiecie pojawiły się tańczące pary.

Wesołe spotkanie przeciągnęło się do godziny dwudziestej. To chyba dobrze wróży, bo zawsze miło mieć rozśpiewanych znajomych poza miejscowościami, które już dobrze znamy.

HPK

sponsorzy