Kobieta niejedno ma imię

W kalendarz uroczystości związkowych na stałe wpisał się Dzień Kobiet. To miły gest w stronę pań związany z dobrym słowem, pięknym kwiatem, czy symbolicznym upominkiem. Odbywają się spotkania, koncerty, imprezy.

         Zarząd Rejonowy PZERiI w Wisznicach tradycyjnie od wielu lat organizuje z tej okazji spotkania integracyjne. W środę 8 marca 2017r na panie czekały świątecznie nakryte stoły. Dopisali zaproszeni goście. Były kwiaty i życzenia od Wójta Gminy – Piotra Dragana, dyrektora szkoły podstawowej – Andrzeja Nuszczyka, dyrektora gimnazjum – Bogusława Szczęśniaka, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej – Mariana Nuszczyka.

Za wieloletnią działalność dla dobra społeczności emerytów i rencistów rejonu Wisznice zostały wyróżnione panie: Janina Gabrylewicz, Anna Turkiewicz, Krystyna Żwiruk, Maria Zarzeczna i Elżbieta Sokołowska – dyrektor GOKiO Wisznice.

         W upominku artystycznym otrzymały panie piękny program w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego z Gimnazjum w Wisznicach pod kierunkiem B i B Szczęśniaków (tańce podlaskie, śląskie, narodowe) oraz montaż poetycko-wokalny z przemiłą niespodzianką (malutkie serduszka) od uczniów Szkoły Podstawowej w Wisznicach pod kierunkiem Barbary Głowackiej i Anny Żwiruk. Nie zabrakło kwiatów dla wyróżnionych pań i opiekunek grup artystycznych i pamiątkowych dyplomów dla dwóch uczennic gimnazjum – Karoliny Cegłowskiej i Kingi Linkiewicz, które wielokrotnie swoimi występami uświetniały uroczystości związkowe. Spotkanie zakończyła biesiada przy herbacie i ciastkach.

         Wcześniej, 5 marca 2017r, wszystkie panie mogły uczestniczyć w koncercie zorganizowanym przez Wójta Gminy i Gminny Ośrodek Kultury.

 

 

HPK

G A L E R I A >>>>>>>

sponsorzy