Przewodnicząca Rady Gminy Wisznice - Ewa Nuszczyk serdecznie zaprasza na obrady III sesji VIII kadencji Rady Gminy Wisznice.

Drodzy mieszkańcy, po raz kolejny zwracamy się do Was z prośbą. Poszukujemy właściciela psiej suki, która od kilku dni błąka się po jednej z miejscowości gminnych.

Zakończyła się przebudowa drogi gminnej Nr 101257 L w miejscowości Wisznice Kolonia.

Jak oszczędzić na energii i dostać dotacje?

Dwunastego grudnia w godzinach 9.30-11.30 w Urzędzie Gminy Wisznice będzie można spotkać się z doradcami Regionalnego Biura Energii Urzędu Marszałkowskiego. Udzielą oni bezpłatnych porad o tym jak oszczędzić na rachunkach za energię oraz w jaki sposób skorzystać z dotacji na ten cel.

Doradcy udzielą wszelkich informacji o możliwościach wymiany kotłów, ocieplenia budynków, wymiany okien, montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych oraz możliwościach dofinansowania do tych inwestycji. Doradzą jak korzystnie zmienić dostawcę energii i jakimi kryteriami kierować się wybierając nowego – mówi Henryk Smolarz, dyrektor Regionalnego Biura Energii w Urzędzie Marszałkowskim Lublin.

Pracownicy RBE przybliżą także zasady korzystania z dotacji w ramach programu „Czyste powietrze” Wysokość dofinansowania termomodernizacji zależy od dochodów na osobę w gospodarstwie domowym i może sięgać od 30 do 90 procent wartości inwestycji. Obejmuje wymiany kotłów na urządzenia piątej generacji, okien, ocieplenia budynków. Można również otrzymać preferencyjny, rozłożony na wiele lat, kredyt na instalację urządzeń do produkcji odnawialnej energii (solary, panele fotowoltaiczne).

Wszystkich mieszkańców gminy serdecznie zapraszamy.

Można również indywidualnie umówić się na spotkanie i skorzystać z bezpłatnej porady. Regionalne Biuro Energii UMWL 20-029 Lublin, ul. Artura Grottgera 4. Telefony +48 81 537-16-16 lub +48 81 537-16-17. E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W czwartek - 29 listopada 2018 r. w Wisznicach odbyła się konferencja zorganizowana w ramach realizowanego przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej projektu “Myślę pozytywnie”. Jest to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat.

Zapraszamy do zapoznania się i wnoszenia ewentualnych uwag do ROCZNEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY GMINY WISZNICE Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ INNYMI PODMIOTAMI PROWADZĄCYMI DZIAŁALNOŚĆ POŻYTKU PUBLICZNEGO NA 2019 ROK Osoba do kontaktu: Tomasz Gębka pok. 209, tel. 83 378 20 33

PROGRAM WSPÓŁPRACY