W tym roku Narodowe Święto Niepodległości to zwieńczenie całorocznych obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości. W Gminie Wisznice rocznicę tą świętowano podczas wielu akcji, konkursów, wystaw i innych przedsięwzięć. Dziś podsumowaniem pięknego jubileuszy były obchody przy pomniku w parku w centrum Wisznic.

Informujemy, iż w poniedziałek - 12 listopada Urząd Gminy Wisznice będzie zamknięty. Interesantów zapraszamy od wtorku i przypominamy, iż we wtorki Urząd pracuje w godzinach 7:30-17:00.

Serdecznie zachęcamy Państwa do wysłuchania reportażu o Gminie Wisznice autorstwa Czesławy Borowik dla "Kalejdoskopu regionalnego" w Radiu Lublin.

Urząd Gminy Wisznice zachęca do włączenia się w Akcję Honorowego Oddawania Krwi w ramach Pikniku Patriotycznego "Służymy Niepodległej", który odbędzie się w dniu 10 listopada 2018 r. na terenie Tagów Lubelskich przy ul. Dworcowej w godzinach 11:00-16:00.

W roku wielkiego jubileuszu 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do udziału w inicjatywie "Ognie Niepodległości".

Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach serdecznie zaprasza na koncert organizowany w najbliższą Niedzielę - 4 listopada 2018 r. w GOKiO Wisznice z okazji uczczenia Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości, który w tym roku obchodzimy.

28 października 2018 r. przy ul. Rynek w centrum Wisznic zebrali się mieszkańcy gminy, zaproszeni goście w tym władze gminy Jabłoń i Piszczac oraz rodziny zamordowanych w Wisznicach Polaków, a także przedstawiciele samorządu Gminy Wisznice na czele z wójtem gminy - Piotrem Draganem.