Gmina Wisznice w pierwszej dziesiątce gmin wiejskich w XII rankingu Perły Samorządu

Gmina Wisznice uplasowała się w pierwszej dziesiątce gmin wiejskich w ogólnopolskim XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wisznice zostały wyróżnione w kategorii gminy wiejskie zajmując IX pozycje wśród wszystkich gmin. Warto zaznaczyć, że samorząd Gminy Wisznice był jedynym wyróżnionym samorządem z województwa Lubelskiego w tejże kategorii. Zwycięzcą rankingu została Iława. Nagroda została wręczona 23 maja 2024 r. podczas Kongresu Perły Samorządu w Gdyni. Odebrał ją w imieniu Gminy Wisznice Wójt Piotr Dragan.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że samorządy trzymają wysoki poziom. Doceniane jest przede wszystkim podejmowanie innowacyjnych i nowatorskich inicjatyw oraz projektów, poprawiających warunki i jakość życia mieszkańców.

Partnerem merytorycznym rankingu organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną” jest PwC Polska. Przeanalizowane dane dotyczyły 2023 r., ale monitorowany był też postęp w stosunku do poprzedniego. Udział w rankingu jest bezpłatny, samorządy wypełniają rozbudowany kwestionariusz, który obejmuje większość obszarów działalności gmin. Wśród analizowanych dziedzin znalazły się: gospodarka, edukacja, zdrowie i opieka,­ cyfryzacja i środowisko. Organizatorzy konkursu podkreślają, że znalezienie się w wyróżnionej dziesiątce jest dużym osiągnięciem, ponieważ trzeba uzyskać wysoki wynik w każdej kategorii.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym samorządom, szczególne gratulacje przesyłamy samorządowcom Miasta Lublin, które jako jedyne z woj. Lubelskiego znalazło się wśród wyróżnionej dziesiątki gmin powyżej 100 tysięcy mieszkańców, zajmując także IX pozycję.

 

 

sponsorzy