Festyn w Wisznicach

11-12 lipca to dwa dni, które na stadionie w Wisznicach zebrały ogromne ilości ludzi. Nasza gmina była organizatorem festynu rodzinnego w ramach projektu "Integracja pokoleń - festyn rodzinny w Gminie Wisznice".

W godzinach popołudniowych na boiskach przy Gminnym Ośrodku Kultury i Oświaty odbył się Turniej Plażowej Piłki Siatkowej.

Impreza na stadionie  rozpoczęła się w sobotę ok. godz.19, po oficjalnym otwarciu były konkursy o gminie Wisznice oraz o sponsorach. Następnie wystąpił młodzieżowy zespół rockowy Monnequins, w między czasie kibice piłki nożnej mieli możliwość obejrzenia meczu na telebimie, gdy opadły emocje sportowe, wystąpiła gwiazda wieczoru Sidney Polak, który zaprezentował swój repertuar, podczas występu niejednokrotnie podkreślał, że spotkał się z ogromną gościnnością w Wisznicach. W niesamowity nastrój zabawy wprowadził publiczność zespół TRANZ. Owacjom nie było końca, publiczności śpiewając prosiła o bisy. Należało jednak zakończyć pierwszy dzień festynu.

W niedzielę program rozpoczął się o godzinie 14.00, Wójt Gminy Wisznice powitał zaproszonych gości:
Pana Tadeusza Sławeckiego Posła na Sejm RP, Pana Jerzego Rębka Posła na Sejm RP, Pana Krzysztofa Grabczuka Marszałka Województwa Lubelskiego, Pana Henryka Makarewicza Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego, Pana Jacka Danieluka Burmistrza Miasta Terespol wraz z sekretarzem Józefem Paderewskim, Pana Andrzeja Romańczuka Dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Lublinie oraz Władimira Ananicza Konsula Generalnego Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej.

Galeria >>>

Po przemówieniach gości rozpoczął się program artystyczny, występowały zespoły z Białorusi: Felicita oraz Nastka, następnie można było obejrzeć pokaz łucznictwa tatarskiego. Niezwykłe wrażenie zrobiły dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty w Wisznicach, które zaprezentowały swoją twórczość wokalną. Na koniec występu dzieci zaśpiewały razem z instruktorem Jakubem Iwanejko dzięki czemu porwali do śpiewu całą publiczność. Gmina Wisznice może pochwalić się wspaniałymi chórami lokalnymi, które prezentowały dorobek artystyczny na scenie. Wystąpiły: Chór Aster z Wisznic, chór Radość z Wisznic oraz chór Polesie z Horodyszcza. Ok. godziny 17 odbyły się warsztaty teatralne dla dzieci, które prowadzili aktorzy z teatru NARVAL z Białegostoku. Było dużo niesamowitych wrażeń podczas spektaklu pt. „ O królu, który płakał z bólu” a jeszcze więcej radości, gdy aktorzy malowali twarze dzieciom na wymarzoną postać z bajki.  Malowanie odbywało się w kąciku zabaw dla dzieci, który dotyczy  projektu Niewidzialne dzieci z fundacji J. A. Komeńskiego. Dużo wrażeń dostarczyły pokazy cyrkowe grupy akrobatycznej z Zaliszcza. Niesamowitą atrakcją były również Pokazy sztuk walki Bialskiego Klubu Karate Kyokushin. Miłośnicy tańca mieli okazję obejrzeć występ zespołu z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego, który jest prowadzony przez Państwa: Bożenę i Bogusława Szczęśniaków. Młodzi tancerze zachwycili publiczność pokazem profesjonalizmu w wykonywanych tańcach. W dyskotekowy klimat wprowadził publiczność zespól The Monsters , następnie wystąpiła gwiazda wieczoru zespół Mega Dance. Atrakcją na zakończenie imprezy był śpiewający konferansjer, który zakończył imprezę śpiewając „to już jest koniec”. Niestety co dobre, szybko się kończy, zatem trzeba było pożegnać roztańczoną i rozśpiewaną publiczność optymistycznym zaproszeniem na Festiwal Muzyki Młodego Pogranicza we wrześniu.

Projekt "Integracja pokoleń - festyn rodzinny w Gminie Wisznice" był współfinansowany ze środków Oś 4 Leader w ramach PROW, działanie 414 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"

ue_leader_prow_logo

sponsorzy