Zawody strażackie

zawody osp 10927 maja na stadionie w Wisznicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, podczas których 22 drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z czterech gmin pokazały swoje umiejętności.

Naszą gminę reprezentowały drużyny z OSP Wisznice, OSP Horodyszcze, OSP Polubicze, OSP Ratajewicze i OSP Łyniew.

Po uroczystym otwarciu zawodów rozpoczęto rywalizację w konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Rywalizacja w obu konkurencjach była niezwykle zacięta. Wola walki oraz determinacja w dążeniu do zwycięstwa towarzyszyły wszystkim zawodnikom. Niestety zwycięzca może być tylko jeden.

W klasyfikacji końcowej najlepsi okazali się:

  1. miejsce – OSP Horodyszcze
  2. miejsce – OSP Ratajewicze
  3. miejsce – OSP Wisznice

Nagrody i dyplomy dla zwycięzców wręczył Wójt Gminy Wisznice – Piotr Dragan.

Przeprowadzane co roku zawody sportowo-pożarnicze sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Jest to również sprawdzian własnych możliwości strażaków, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości lepiej przygotować się do prawdziwych działań przeciwpożarowych.

Gratulujemy zwycięstwa oraz trzymamy kciuki za OSP Horodyszcze, która będzie reprezentowała Gminę Wisznice na zawodach powiatowych dnia 17 czerwca w Piszczacu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i sprawnego przebiegu zawodów oraz wszystkim zgromadzonym na stadionie kibicom.

Galeria >>>

sponsorzy