Obywatel Europy – czyli kto?

Biuro Poseł do PE prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Biała Podlaska

8 maja 2013

Obywatel Europy – czyli kto?

Lena Kolarska-Bobińska, członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

w Parlamencie Europejskim, Klub Polski EPL

Kim dla mnie jest obywatel Europy? Co dla mnie oznacza obywatelstwo Unii Europejskiej? Jakie prawa i obowiązki przysługują obywatelom UE? Odpowiedz na te pytania, napisz esej i wygraj wyjazd do Brukseli. Europosłanka prof. Lena Kolarska-Bobińska ogłosiła konkurs na esej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego pt. „Obywatel Europy – czyli kto?”. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 maja 2013 r.

- W tym roku obchodzimy 20. rocznicę ustanowienia obywatelstwa Unii Europejskiej oraz Europejski Rok Obywateli, który został ogłoszony przez Komisję Europejską. W związku z tym, chcemy zainteresować młodzież z Lubelszczyzny ideą obywatelstwa Unii Europejskiej i korzyściami, jakie z sobą niesie to obywatelstwo – mówi Beata Chrostek, asystent Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy napisać pracę pisemną o temacie przewodnim „Obywatel Europy – czyli kto?”. Praca powinna mieć formę eseju o objętości maksymalnie 5 stron A4. Uczestnik konkursu powinien w pracy pisemnej odpowiedzieć na następujące pytania: Kim dla mnie jest obywatel Europy? Co dla mnie oznacza obywatelstwo Unii Europejskie? Jakie prawa i obowiązki przysługują obywatelom UE? Uczestnik konkursu może również przedstawić swoją wizję obywatela Europy w wymiarze lokalnym.

Pracę wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać do 31 maja br. pocztą email na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres:

Biuro Poselskie Posłanki do Parlamentu Europejskiego

prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej

ul. H. Kołłątaja 3/6a 2

20 -006 Lublin

z dopiskiem na kopercie: „Konkurs – Obywatel Europy”

Wśród nadesłanych zgłoszeń Jury wyłoni trzy najlepsze prace konkursowe. Zwycięzca w nagrodę wyjedzie na wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a pozostali laureaci wezmą udział w jednodniowym wyjeździe do Domu Unii Europejskiej (Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, Punkt Informacyjny Unii Europejskiej) w Warszawie oraz Sejmu RP.

Zapraszamy do udziału!

Biuro Poselskie Prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej

w BiałejPodlaskiej

tel./fax:   83 343 40 71

tel.: 509 672 255

 

Plakat >>>

Strona konkursu >>>

 

sponsorzy