Pani Lucyna Szajda wyróżniona podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Działacza Kultury

W piątek 30 maja 2025 r. Pani Lucyna Szajda Instruktor-animator kultury Wiejskiego Domu Kultury w Horodyszczu została wyróżniona przez Wojewodę Lubelskiego podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Działacza Kultury w Lublinie.

Wojewódzkie Obchody Dnia Działacza Kultury zgromadziły w piątek w LUW działaczy, animatorów i twórców z całego regionu. Gala, zorganizowana z inicjatywy wojewody lubelskiego Krzysztofa Komorskiego, była okazją do docenienia codziennej pracy i uhonorowania ich działań.

W trakcie uroczystości wojewoda Krzysztof Komorski wręczył medale 105-lecia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego osobom zasłużonym dla kultury naszego regionu. Nagrodzono 118 osób z całego województwa lubelskiego – z dużych miast i małych miejscowości, z ośrodków kultury, bibliotek i zespołów ludowych, nauczycieli i instruktorów, społeczników, twórców i artystów, w tym Panią Lucynę Szajdę. Galę uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Serdecznie gratulujemy Pani Lucyno!

 

Zdjęcia: UG Wisznice

 

sponsorzy