27 MAJA - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

Dziś obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, jak zwykle 27 maja. Dlaczego właśnie ta data?

Dzień Samorządu Terytorialnego co roku przypada na dzień 27 maja. To rocznica pierwszych po upadku PRL w pełni demokratycznych wyborów, którymi były wybory do rad gmin w miastach i wsi całego kraju. Głosowanie odbyło się 34 lata temu, w niedzielę, 27 maja 1990 roku. Dziś liczni eksperci uważają, że reforma samorządowa okazała się najbardziej udaną reformą nowej Polski - jest fundamentem rozwoju gmin i regionów, stanowi podstawę budowy społeczeństwa obywatelskiego.
Wisznice w skali kraju należą do czołówki samorządu terytorialnego, co potwierdzić można wieloma sukcesami ogólnopolskimi. W tym roku 23 maja, Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan z rąk kapituły konkursowej rankingu PERŁY SAMORZĄDU Dziennika Gazety Prawnej odebrał wyróżnienie za zajęcie IX miejsca w/w ogólnopolskim rankingu samorządów w kat. gminy wiejskie. Jest to dla naszego samorządu ogromne wyróżnienie, dziękujemy za docenienie pracy całego zespołu.
W tym dniu przesyłamy serdeczne życzenia wszystkim samorządowcom, szczególnie ciepłe myśli kierujemy w stronę naszych przyjaciół, sąsiadów, samorządowców z partnerstwa Doliny Zielawy oraz całego zespołu Rady Gminy Wisznice oraz Urzędu Gminy Wisznice. Poniżej życzenia Wójta Gminy Piotra Dragana oraz Zastępcy Wójta Krzysztofa Biełuszki.
 
sponsorzy