INFORMACJA DLA OSÓB WNIOSKUJĄCYCH O DOWÓD OSOBISTY

Szanowni mieszkańcy informujemy, iż wszystkie dowody osobiste, które zostaną wydane na podstawie wniosków złożonych od 4 marca 2019 r. będą miały warstwę elektroniczną. WAŻNE: jeżeli obywatel złoży wniosek o nowy dowód osobisty przed 4 marca 2019 r., otrzyma dowód osobisty bez warstwy elektronicznej.

JEŚLI KTOŚ CHCE ZŁOŻYĆ WNIOSEK O DOWÓD PRZED 4 MARCA 2019 R., POWINIEN ZAPOZNAĆ SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI:

Jeśli wniosek o dowód osobisty ma zostać złożony online – należy tego dokonać możliwie jak najszybciej. Od środy 27 lutego 2019 r., ze względu na prace techniczne, czasowo zostanie wyłączona ta możliwość. Ponownie wnioski online będzie można składać od poniedziałku – 4 marca 2019 r.

Jeśli wniosek o dowód osobisty ma być złożony w urzędzie – należy zrobić to jak najszybciej.

WAŻNE!

W piątek 1 marca od godz. 12.00, w związku z zaplanowanymi pracami wdrożeniowymi, nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że tego dnia wnioski o dowód będą przyjmowane do godz. 11.30. Od godz. 12.00 do zamknięcia urzędu nie będzie możliwości załatwienia również pozostałych spraw dotyczących dowodu osobistego – nie będzie można odebrać gotowego, już spersonalizowanego dokumentu. W związku z powyższym prosimy nie odkładać tych kwestii na ostatnią chwilę.

 

sponsorzy