Dziewczęta z Tytana zdobyły III miejsce w Polsce

Od 4-13 lipca zawodniczki z wisznickiego Tytana brały udział w X Finale Ogólnopolskiego Turnieju Dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka”, w którym zajęły III miejsce. Turniej został przeprowadzony na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Młodzieży w Piłce Nożnej przy Zespole Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie koło Opola.

Imprezę zorganizowało Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu przy współpracy Opolskiego Związku Piłki Nożnej oraz współorganizatorów: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Krajowego Zrzeszenia LZS, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Najbardziej emocjonujące były końcowe rozstrzygnięcia. Na boisku zostały rozegrane trzy mecze. Jako pierwsze wybiegły na murawę zawodniczki Gimnazjum w Drobinie i KS Michałowo, a stawką meczu było 5 miejsce w turnieju. Przebieg tego spotkania był jednostronny i przebiegał pod dyktando piłkarek z Michałowa, które wygrały 5:0 – do przerwy prowadziły 4:0. Później w meczu o 3 miejsce w turnieju spotkały się ekipy GLKS-T „Tytan” Wisznice oraz Gimnazjum nr 1 w Barczewie. Spotkanie było wyrównane i miało zacięty przebieg. Do przerwy prowadził „Tytan” 1:0, a po przerwie lepsze okazało się Gimnazjum. Ponieważ w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 zarządzono konkurs rzutów karnych. „jedenastkę” lepiej wykonywały dziewczęta z Wisznic (4:3) i to one cieszyły się ze zwycięstwa. W czasie turnieju panowała wspaniała atmosfera, a dziewczętom dopisywał doskonały humor.

Klasyfikacja drużynowa turnieju wygląda następująco:

I miejsce – KKPK „Medyk” Konin (woj. Wielkopolskie)
II miejsce – LKS „Rolnik” Biedrzychowice (woj. Opolskie)
III miejsce – GLKS-T „Tytan” wisznice (woj. Lubelskie), w składzie:

 1. Paulina Korybska
 2. Izabela Sobczuk
 3. Paulina Marczuk
 4. Justyna Korzeniewska
 5. Justyna Hasiewicz
 6. Olga Boguszewska
 7. Kamila Ponieważ 
 8. Ewa Wereszczyńska
 9. Justyna Najdychor
 10. Małgorzata Polubiec 
 11. Katarzyna Jakubiuk
 12. Dorota Błaszczyk
 13. Anna Rabczuk
 14. Klaudia Spólna

IV miejsce – Gimnazjum nr 1 w Barczewie (woj. Warmińsko-Mazurskie)
V miejsce – KS Michałowo (woj. Podlaskie)

Wyróżnienia indywidualne przyznano w czterech kategoriach:

 • najaktywniejszą zawodniczką wybrano Agatę Sobkowicz z LKS „Rolnik” Biedrzychowice,
 • „królem strzelców” została Olga Boguszewska z GLKS-T „Tytan” Wisznice” zdobywczyni 10 bramek,
 • najlepszą bramkarką uznano Agnieszkę Gizler z KKPK „Medyk” Konin,
 • najlepszą zawodniczką została Magdalenę Szaj z Gimnazjum nr 1 w Barczewie.

Nagrody wszystkim uczestniczącym w turnieju drużynom oraz przyznane wyróżnienia wręczali: Helena Koziej – Dyrektor Biura Krajowego Zrzeszenia LZS, Danuta Sobera – Dyrektor Zespołu Szkół w Prószkowie, Władysław Czaczka – Honorowy Prezes WZ LZS w Opolu oraz Marek Procyszyn – Prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Opolu. Galeria zdjęć z rozgrywek jest niezwykle emocjonująca, zapraszamy.

Jolanta Kwiatek

sponsorzy