Bezpieczeństwo w ruchu drogowym najwazniejsze

Tegoroczny Finał Eliminacji Rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół gimnazjalnych Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego odbył się 28 kwietnia w Publicznym Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Wisznicach. Współorganizatorem był gminny Ośrodek Kultury i Oświaty. Gospodarzami imprezy byli dyrektor gimnazjum Pan Bogusław Szczęśniak oraz Pani Jolanta Kuśmierz. Turniej otworzył starosta bialski Tadeusz Łazowski. Na tę uroczystość przybyli: dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, komendant Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz  delegaci z: Lubelskiego Kuratorium Oświaty - Delegatura w Białej Podlaskiej, Automobilklubu Bialskopodlaskiego, Krus oddział w Białej Podlaskiej  i Wójt gminy Wisznice.  W Wisznicach spotkały się  trzyosobowe drużyny i opiekunowie z gimnazjów powiatu bialskiego. Całodzienna rywalizacja nie była łatwa. Należało pokonać wiele trudnych konkurencji.

Pierwszy był test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, następnie drużyny zmagały się z  bardzo odpowiedzialnym zadaniem jakim jest udzielanie pierwszej pomocy. Tę część oceniali studenci ratownictwa medycznego z  PWSZ w Białej Podlaskiej.

Najtrudniejszy jednak okazał się rowerowy tor przeszkód. Tutaj perfekcyjność oraz zdyscyplinowanie odgrywały kluczowe role. Punkty karne naliczali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Młodzież oraz opiekunowie z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród i pucharów.

Puchar Starosty Bialskiego ZA ZAJECIE I MIEJSCA  w Finale Eliminacji Rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół gimnazjalnych Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego otrzymała drużyna z gimnazjum w Zalesiu.

Puchar Wójta Gminy Wisznice ZA ZAJĘCIE II MIEJSCA otrzymała drużyna z gimnazjum w Łomazach,

Puchar Dyrektora WORD Biała Podlaska ZA ZAJĘCIA III MIEJSCA  otrzymała drużyna z Kobylan.

Gospodarze z Gimnazjum w  Wisznicach uplasowali się tuż za podium, bo na IV miejscu.

Zdrowa rywalizacja podczas turnieju pokazała jak można bawiąc się uczyć i ucząc się bawić.

Galeria >>>

sponsorzy